24 Ocak 2010 Pazar

Ooo mastika mastika pazar...

Pazar günüyle, "yumulmak" eyleminin sevişgenliği ne çok.Kitaba herzamankinden daha çok yumuluruz, müziğe hakeza..yastığa yanağımızı tam yoğuştururuz, yorganı boynumuzun en narin köşesine yumulturuz.Hele bi de kış olunca, bu pazar günlerinin yumultuculuğu daha hunhar oluyor.Hayatı ıskaladığımız anlarla pazar günlerinin kendiliğinden griliğinin, spermle yumurtanın birbirine koşturup zigotlar yapması gibi yeni hayaller üretmesine vesile olduğunu da unutmamak lazım.Çok büyük haksızlık ettik şu pazar günlerine oldu bitti..Onun için yazdım bu yazıyı, sol duyulu olmanın verdiği hassasiyetle.

Pazarımız için de bir arkadaş güzel bir müzik listesi oluşturmuş.İçinde Morrisey'den "Everyday Is like Sunday" mevcut.Hadi dinleyelim tüm pazarlar için.Pazarları daha çok sevmek için.

4 yorum:

 1. everyday is like sunday iç sıkıntısına katık yapılacak bi şarkı bence. veya bana bu etkiyi yapıyor. "share some greased tea with me"

  YanıtlaSil
 2. yazına bayıldım...daha çok entellektüel,biraz gerçek,biraz rüya,çok az tuzlu,çok fazla özgür,... tam kıvamında ım...yemede yanında..

  YanıtlaSil
 3. "by friday - life has killed me"
  diyorum ben ise

  YanıtlaSil
 4. let me kiss you dinleyip çarpılalım o zaman biraz..:) yorumları yeni görmüşüm...yazıklar olsun beni.

  YanıtlaSil

Paylaşella